Yüksek İhtisas Hastanesi Taşınmaya Devam Ediyor

Sağlığın-merkezi-olacağız1İç Anadolu Bölgesi’nin hasta yükünü kaldıracak olan 700 yataklı Yüksek İhtisas Hastanesi ek binasına taşınma işlemleri tüm hızıyla devam ediyor.

Taşınma işlemleri tamamlandıktan sonra hastanenin Ramazan Ayı’ndan hemen sonra açılması planlanıyor. Hastane ek binasını ziyaret ederek incelemelerde bulunan Vali Ali Kolat, ‘Kırıkkale sağlığın merkezi olacak’ dedi.

TÜRKİYE’DE SAYILI HASTANELERDEN BİRİ

Kırıkkale’de yapımı tamamlanan 700 yataklı Yüksek İhtisas Hastanesi ek binasına taşınma işlemleri devam ediyor. Taşınma işlemleri tamamlandıktan sonra Hacı Hidayet Doğruer Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin tamamı ve Devlet Hastanesi’nin bir kısmı Bakanlığa devir edilecek. Kırıkkale ile birlikte çevre illerden gelen hastalara da cevap verecek olan hastane Türkiye’deki sayılı hastanelerden birisi olacak.

KIRIKKALE CAZİBE MERKEZİ OLACAK

İnşaat çalışması tamamlanan binayı yerinde görmek ve bir takım incelemelerde bulunmak üzere Yüksek İhtisas Hastanesi’ne ziyaret gerçekleştiren Vali Ali Kolat, hastanenin taşınma işlemleri hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Kırıkkale’nin sağlık merkezi haline geleceğini belirten Kolat, Kırıkkale’ye yapılacak olan yatırımlarla, Kırıkkale’nin bir cazibe merkezi haline geleceğini söyledi.

RAMAZAN AYINDAN SONRA HİZMETE AÇACAĞIZ

Taşınma işlemlerinin hızlı bir şekilde devam ettiğini belirten Öztaş, Ramazan ayından hemen sonra yeni binayı hizmete açmayı planladıklarını söyledi. Öztaş, hastanenin tamamlandığını, fakat kanalizasyondan dolayı hastanenin geç açıldığını söyledi.

Kanalizasyon sıkıntısının, Yahşihan Belediyesi tarafından çözülmesini beklediklerini ifade eden Öztaş, yüzde 90′lık kısmının tamamlandığını, yüzde 10′luk bir kısmın kaldığını belirtti.

BÖLÜM BÖLÜM TAŞIMA ORTAYA ÇIKIYOR

Anjiyo servisini ek binaya taşıdıklarını, en kısa zamanda da acil servisi taşımayı amaçladıklarını belirten Öztaş, toplu taşınmanın olmayıp, bölüm bölüm taşımanın planlandığını açıkladı.

Şehir merkezinde bulunan Devlet Hastanesi’ndeki 5 katlı polikliniğin semt polikliniği adı altında hizmet vermeye devam etmesinin planlandığını ifade eden Öztaş, “Polikliniklerimiz saat 08.00′da hizmet vermeye başlayacak saat 17.00′da sona erecek.” dedi.

MERKEZDE BULUNAN HASTANELER TERCİH EDİLİYOR

Devlet Hastanesi’nde bulunan yataklı servisin Sağlık Bakanlığı’na devir edilmesini açıklayan Öztaş, “Öte yandan Keskin’deki hastanemiz devam ediyor. Talep olmadığı için yatan hasta hizmeti vermiyoruz.

Talep olduğunda hizmet vereceğiz. Keskin halkımız yataklı hasta için şehir merkezindeki hastanelerimizi tercih ediyor.” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir